Bonsai-zahrada

prodejna a vyhřívaný skleník v Praze

Orchidpoint

Kde jsme

mapa

Kudy k nám

Autem: směr z Prahy na Karlovy Vary, Slaný – před křižovatkou Vypich.
Městskou dopravou: tramvaj z centra linka č.22
od metra st. „Hradčanská“ linky 15, 25
Výstupní stanice je „Říčanova“.
BUS od metra st. „Hradčanská“ č. 174, 180, 108, výstup st.„Vypich“
od metra stanice „Anděl“ č.191, výstup st. „Štefkova“

Bonsai-zahrada se nachází v obvodu Prahy 6, v Břevnově. V blízkém okolí se nachází hned několik lokalit, které jsou častým výletním cílem Pražanů i návštěvníků matičky stověžaté:

Břevnovský klášter – cca 500 metrů vzdálený nejstarší mužský klášter v Čechách. Založen byl roku 993, po roce 1989 byly dokončeny rekonstrukce, včetně zahrad a okolí. Návštěvu tohoto místa si rozhodně nenechte ujít. ZDE najdete víc informací.

Obora a letohrádek Hvězda – místo které je od Bonsai-zahrady na dohled a které stojí za vycházku či vyjížďku na kole. Více ZDE.

Ladronka – původně a zájezdní hostinec a zemědělská usedlost ze 17. stol. Za dobu své existence Ladronka poskytla střechu nad hlavou mnoha generacím a pestrý osud měla i po revoluci v r. 1989. V roce 1993 objekt obsadili squateři a byť byli v roce 2000 násilně vystěhováni, patrně jim usedlost vděčí za zbrzdění devastace, které jí, tak jako mnoho památek, ponechal český bolševický režim. Dnes je Ladronka centrem stejnojmenné pláně, kterou Pražané využívají pro sport a odpočinek. Podrobněji ZDE.

Pražský hrad – netřeba představovat. Vězte, že Bonsai-zahrada je od Pražského hradu vzdálena cca 3 km a 5 zastávek tramvají. ZDE o Pražském hradu.